Aktualności arrow Misyjna Wspólnota Wirtualna arrow MWW-dla dzieci- Grudzień 2007              
Advertisement
gru 05 2007
MWW-dla dzieci- Grudzień 2007 PDF Drukuj Email
Dodał: Zdzisław Grad   
05.12.2007.

Grudzień 2007 roku

Aby Wcielenie Syna Bożego, które Kościół przeżywa uroczyście w święta Bożego Narodzenia, pomogło narodom kontynentu azjatyckiego uznać Jezusa za Wysłannika Bożego, jedynego Zbawiciela świata.

 Kochany Młody Misjonarzu Jezusa!

Rozpoczynamy adwent liturgiczny, czas oczekiwania na przyjście Jezusa w piękną, betlejemską Noc. Znów pochylać się będziemy nad tajemnicą Słowa Wcielonego. Słowo Przedwieczne – Syn Boży – stało się Ciałem i zamieszkało wśród nas.

Jak co roku będziesz uczestniczyć w Roratach, czuwając wraz z Maryją, przynosząc kolorowy lampion, ciesząc się ze spełnienia obietnic starotestamentalnych.

Prorok Izajasz (Iz 9, 1 – 2. 6) pisze: naród kroczący w ciemnościach ujrzał światłość wielką; Dziecię nam się narodziło, Syn został nam dany (...). Nazwano Go imieniem: Przedziwny Doradca, Bóg Mocny, Odwieczny Ojciec, Książę Pokoju. Wielkie będzie Jego panowanie w pokoju bez granic (...).

Zapowiedź o Emmanuelu – Bogu z nami – stała się rzeczywistością dotykalną i oczywistą dla Maryi, Józefa, Pasterzy, Mędrców i wielu innych.Prorok Izajasz podkreśla, że zazdrosna miłość Pana Zastępów sprawi, iż Mesjasz będzie panować w pokoju bez granic.

Należysz do szczęśliwych dzieci Bożych. Wierzysz, że Jezus narodzony w Betlejem to Boży Syn, Który narodził się dla Twojego i mojego zbawienia, dla zbawienia wszystkich ludzi aż po krańce ziemi.

Dobra Nowina, którą Chrystus głosił i którą Kościół głosi nadal zgodnie z wolą Pana, musi być przepowiadana „wszelkiemu stworzeniu” (Mk 16,15) i „aż po krańce ziemi” (Dz 1,8).

Azja jest szczęśliwym kontynentem, bo Apostoł Pana Jezusa – święty Tomasz – głosił Ewangelię w Indii.

Sługa Boży Jan Paweł II w orędziu (z 1981 roku nr 5) podkreśla: Azja jest kontynentem, na którym wartości duchowe są bardzo cenione i gdzie poczucie religijne jest głębokie i wrodzone: ochrona tego cennego dziedzictwa musi być wspólnym zadaniem wszystkich, także Twoim i moim.Jan Paweł II zauważa – tym, co wydaje się w szczególny sposób zbliżać i jednoczyć chrześcijan i wyznawców innych religii, jest wspólne uznanie potrzeby modlitwy jako wyrazu ludzkiej duchowości, skierowanej do Absolutu. Nawet jeśli dla niektórych jest on Wielkim Nieznanym, w rzeczywistości pozostaje tym samym żywym Bogiem (orędzie nr 4).Modlitwa, Twój poranny i wieczorny pacierz, modlitwa w szkole czy po drodze, modlitwa, podczas której jednoczysz się z Bogiem, kochasz Go i pozwalasz obdarować się Miłością,  Przebaczeniem i Łaską  jest  rzeczywistością, w  której jesteśmy z Bogiem i ludźmi szukającymi Go na całym świecie.Podczas Adwentu, w noc Bożego Narodzenia i pozostałe piękne dni, gdy będziesz modlić się przy Maleńkim Jezusie, śpiewać kolędy i myśleć o Tych, Którzy jeszcze Jezusa nie poznali i nie pokochali przypominaj sobie modlitwę Jana Pawła II:

Błagam o mądrość i siłę dla głów państw i rządów w Azji, aby prowadzili swoje narody do dobrobytu i postępu.Błagam dla przywódców religijnych w Azji o pomoc z niebios, tak aby zawsze mogli wspierać wiernych w ich poszukiwaniu Absolutu.Modlę się, aby rodzice i dzieci coraz bardziej kochali się wzajemnie i coraz lepiej służyli swoim bliźnim. Polecam Wszechmogącemu i Miłosiernemu Bogu godność i los każdego mężczyzny, kobiety i dziecka na tym kontynencie — godność i los całej Azji!

Trwajmy w ufnej modlitwie prośby wraz z Maryją i Józefem tulącymi Maleńkiego Jezusa.

s. Lidia Maria Przybysz SSpS 

 

 
Aktualności przez kanał RSS
Znajdź mnie na Facebook'u
Rozmaitości
Ciekawe strony
Galeria Zdjęć
Księga Gości
Audycje Radiowe
Zamów moje książki
Mapa Strony
Kontakt
Napisz do nas
Dzisiaj jest...
21 Listopada 2017
Wtorek
Imieniny obchodzą:
Albert, Alberta,
Albertyna, Janusz,
Konrad, Konrada,
Maria, Piotr,
Regina, Rena, Rufus,
Twardosław, Wiesław
Do końca roku zostało 41 dni.