Aktualności arrow Misyjna Wspólnota Wirtualna arrow Wspolnota p.w. MISYJNYCH MECZENNIKOW SVD              
Advertisement
sie 13 2007
Wspolnota p.w. MISYJNYCH MECZENNIKOW SVD PDF Drukuj Email
Dodał: Zdzisław Grad   
13.08.2007.

Naszej pierwszej Grupie Modlitewnej w ramach Misyjnej Wspólnoty Wirtualnej nadajemy imie pod wezwaniem MECZENNIKOW  MISYJNYCH  SVD czyli Werbistów ogłoszonych błogosławionymi przez Jana Pawla II w 1999 roku w Warszawie, którzy oddali swoje zycie za wiarę, za obronę godności ludzkiej, za heroiczne świadectwo wierności w skrajnie ekstremalnych warunkach i cierpieniach.

To byli głównie młodzi kapłani, klerycy czy bracia zakonni przygotowujący się do służby misyjnej. Jakże pragnęli służyć Chrystusowi na bezpośredniej niwie misyjnej, a jednak nie było im to dane. Chrystus powołał ich do największego misyjnego świadectwa, do śmierci męczeńskiej za wiarę, nadzieje i miłość. Wszyscy  oni  zginęli w nazistowskich Obozach koncentracyjnych bądź we więzieniach, zamęczeni i torturowani.

 

Oddawali swoje zycie tęskniąc za misjami… Niechaj ich heroiczna milosc będzie nam natchnieniem w naszej apostolskiej modlitwie. A ich wstawiennictwo uprosi nam wszystkim nowa wiosne wiary i miłości do Jezusa. 

Błogosławieni męczennicy Werbiści: bl. Stanislaw Kubista, bl. Aloizy Liguda, bl. Jozef Mzyk, bl. Grzegorz Frackowiak

WSPOLNOTA   MISYJNYCH    MECZENNIKOW   SVD

1. WOJTEK z Warszawy 

Mam na imię Wojtek. Jestem lekarzem, a dodatkowo w tym roku ukończyłem stomatologię. Należałem do Wspólnoty Św.Piotra - Klucze Królestwa, założonej 4 lata temu przez Ojca i chciałbym nadal należeć do Misyjnej Wspólnoty Wirtualnej. Mieszkam w Warszawie.

2. BARBARA z Poznania

Pamiętam początek, jak Ojciec wpadł na pomysł założenia Misyjnej Wspólnoty Wirtualnej. I tu przy okazji proszę wpisać mnie na nową listę. Poprzednio byłam w Grupie Św.Piotra - Klucze Królestwa na 9 pozycji. Dodam jeszcze, że bardzo często jestem gościem na stronie Ojca i czytam wszystko co tam Ojciec zamieszcza, a jest tego sporo. Myślę, że poprzez to choć lepiej poznam Ducha Misji.
Pozdrawiam serdecznie Ojca i życzę opieki Bożej tam na Czerwonej Wyspie.

3. EWA

Jestem po raz pierwszy na Ojca stronce, pieknie to wszystko zrobione, przyjemnie sie wedruje, gratulacje, podziwiam rowniez ogrom pracy misyjnej w sensie fizycznym i duchowym.Odnawiam moje uczestnictwo w nieustajacej modlitwie za misje na swiecie.Zycze duzo zdrowia i obfitosci natchnien Ducha Sw. EWA 

4. ALEKSANDRA z Jastrzebia Zdroj

Potwierdzam swoj udzial w MWW.Pragne modlic sie za misjonarzy i misjonarki.Chocoiaz tak moge pomoc.

5. MARIA  z Gdanska

Pragne codziennie wspierac modlitwa Ojca i wszystkich misjonarzy tak jak to czynie od 4 lat.Szczesc Boze wszystkim wypelniajacym to zacne dzielo.

6. EMILIA  MARIA   ze  Slupska

Witam, jestem psychologiem oraz rodzinnie zajmuje sie muzyka. Na studiach nalezalam do Duszpasterstwa Akademickiego Ojcow Dominikanow w Poznaniu, pragne wspierac was swoja modlitwa i dolaczam sie do MWW. Pozdrawiam serdecznie i obejmuje modlitwa.

7. ALICJA  z  JAROSLAWIA

Proszę włączyć mnie do MWW.Pracuję zawodowo,jestem mężatką.Mieszkam w Jarosławiu województwo podkarpackie.
z modlitwą-Alicja

8. JOZEF  z  RADOMIA

Jestem już na emeryturze.Chętnie będe wspierał Misje przez modlitwę uczestnicząc w MWW,Szęść Boże.Gratuluję pięknej inicjatywy i życzę wielu pomysłów i ŁASK od Zmartwychwstałego Chrystusa

9. ZOFIA  z  RADOMIA

Jestem emerytką.Chętnie włącze się do MWW.Serdecznie pozdrawiam i życzę,aby podjęte DZIEŁO przyprowadziło wiele nowych OWIECZEK DO CHRYSTUSA.Szczęść BOŻE!

10. Wiktor

Jestem emerytem i animatorem misyjnym PDM.Ponieważ trudno mi animować w parafii założyłem blog misyjny:www.tereska-misje.blog.onet.pl; nawiązuję też kontakty z katechetami z okolicy i czasem jestem zaproszony do szkoły z katechezą misyjną. Codziennie uczestniczę w Eucharystii a idąc na Nią odmawiam różaniec i po Mszy św idąc do domu drugi różaniec za misjonarzy na wszystkich kontynentach. A tak wogóle mijając kogokolwiek na ulicy odmawiam w jego intencji "Zdrowaś Mario". Z modlitewnym pozdrowieniem.wiktor- animator

 
Aktualności przez kanał RSS
Znajdź mnie na Facebook'u
Rozmaitości
Ciekawe strony
Galeria Zdjęć
Księga Gości
Audycje Radiowe
Zamów moje książki
Mapa Strony
Kontakt
Napisz do nas
Dzisiaj jest...
21 Listopada 2017
Wtorek
Imieniny obchodzą:
Albert, Alberta,
Albertyna, Janusz,
Konrad, Konrada,
Maria, Piotr,
Regina, Rena, Rufus,
Twardosław, Wiesław
Do końca roku zostało 41 dni.