Aktualności arrow Moja książka-Motorowką z Jezusem arrow Książka-"Motorowką z Jezusem"              
Advertisement
lip 26 2007
Książka-"Motorowką z Jezusem" PDF Drukuj Email
Dodał: Krzysztof Laskowski   
26.07.2007.


„Motorówka z Jezusem”, Zdzisław Grad, SVD- Verbinum 2007

  

Minęło 8 lat od czasu, kiedy rozpocząłem moja prace misyjna na Madagaskarze i wówczas w 2000 roku udałem się na studia specjalistyczne do Rzymu. Wtedy w Rzymie nawiązałem kontakt z Polska Sekcja Radia Watykańskiego. Byłem proszony wiele razy w ciągu mego pobytu w wiecznym mieście o podzielenie się ze Słuchaczami Radia Watykańskiego z moimi przeżyciami i doświadczeniami na misjach, na Madagaskarze. Szczególnie w roku 2003 prawie, co tydzień miałem programy radiowe po 10 minut na temat życia, zwyczajów i wierzeń mieszkańców Czerwonej Wyspy. Po pewnym czasie żebrałem ów materiał i przygotowałem do wydania książkowego. Tak oto powstała książeczka „Motorówką z Jezusem” będąca szczególnie moim osobistym świadectwem posługi misyjnej, klasycznie w kontekście pierwszej ewangelizacji.

 

Dlaczego ten tytuł Motorówka z Jezusem? Ci, którzy śledzą moja prace misyjna wiedza, iż moja była „parafia” to ogromny teren 120 km długości tuz nad wodami Oceanu Indyjskiego. Teren ten zwany jest Pangalana od nazwy Kanału rzecznego, który łączy setki wiosek położonych bądź nad brzegiem Oceanu, bądź nad jeziorami bądź nad rzekami czy bocznymi dopływami. Głównym sposobem poruszania się po tych rozlewiskach była zwyczajna łódka malgaska ‘lakana’ albo motorówka.

 

Tak wiec z natury rzeczy stałem się takim małym kapitanem misyjnym głosząc Słowo Boże głownie niechrześcijanom z pośród plemion Betsimisaraka, Antemoro i Antambahoaka. Ów okres należy do najpiękniejszych mojego życia misyjnego doświadczając szczególnego prowadzenia Ducha Świętego. O cudach dokonanych przez działanie Ducha Św., o nawroceniach niechrzescijan o zwyczajach i kulturze plemion malgaskich...To tym właśnie dziele się w tej książeczce.

 

Zachęcam, zatem do lektury, myślę ze każdy wyjdzie ubogacony lektura tej książeczki „świadectwa”.

 

Nabyć książeczkę można za zaliczeniem pocztowym bądź zgłaszając się bezpośrednio do Wydawnictwa Księży Werbistów „Verbinum”, 04-118 Warszawa, ul. Ostrobramska 98.

 

Poczta wysyłkowa za zaliczeniem pocztowym, tel.: (22) 610 78 70

                                    Email: Ten adres e-mail jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć   o.Zdzislaw Grad,svd
 
Aktualności przez kanał RSS
Znajdź mnie na Facebook'u
Rozmaitości
Ciekawe strony
Galeria Zdjęć
Księga Gości
Audycje Radiowe
Zamów moje książki
Mapa Strony
Kontakt
Napisz do nas
Dzisiaj jest...
21 Listopada 2017
Wtorek
Imieniny obchodzą:
Albert, Alberta,
Albertyna, Janusz,
Konrad, Konrada,
Maria, Piotr,
Regina, Rena, Rufus,
Twardosław, Wiesław
Do końca roku zostało 41 dni.