Aktualności arrow Misjonarze piszą              
Advertisement
Misjonarze piszą
sie 23 2007
Siostra Kinga z Nowej Gwinei PDF Drukuj Email
Dodał: Siostra Klara,Ssps   
23.08.2007.

Serdecznie pozdrawiam z Papui Nowej Gwinei. Moze czas sie przedstawic, a wiec jestem Sr. Kinga Czerwonka,Misjonarka ze Zgromadzenia Sluzebnic Ducha SwieteCzytaj całość…go. Pochodze z Grodziska Gornego, a tak dokladniej to z Podlesia.

Do Zgromadzenia Sluzebnic Ducha Swietego wstapilam w 1984 roku po ukonczeniu liceum Medycznego. A inspiracja do wstapienia do Misyjnego Zgromadzenia, byly oczywiscie MISJE...

Czytaj całość…
 
sie 08 2007
Pielgrzymka z przygodami w Togo PDF Drukuj Email
Dodał: Zdzisław Grad   
08.08.2007.

 

 Togo,Lome,Marzec,2003

Moje opowiadanie będzie o pielgrzymce, w której miałem szczęście uczestniczyć. Zostaliśmy (moi współbracia niedoli językowej i ja) zaproszeni na pielgrzymkę. Skorzystaliśmy z tego zaproszenia, ponieważ była to jedyna okazja na rekolekcje wielkopostne. Pielgrzymka miała miejsce w środkowej części Togo, w miejscowości zwanej Sokode. Organizował ją polski kapłan diecezjalny, pracujący właśnie w Sokode.

Czytaj całość…
 
sie 08 2007
Pierwsze kroki na Czerwonej Wyspie-o.Gałła, SVD PDF Drukuj Email
Dodał: Zdzisław Grad   
08.08.2007.

Byłem w najprawdziwszym buszu malgaskim. Tak jak rok temu, tak samo i w tym roku, zostałem wysłany mi gdzieś w busz, co by sprawdzić na ile znam już język.
Do, Mananjary, czyli naszego domu, w którym mieszka główny przełożony, przyjechałem 19 grudnia 2003 roku. Na drugi dzień od razu w samochód i na misje. Byłem bardzo blisko, Mananjary, czyli droga nie była już tak, uciążliwa, a miejscowość nazywała się Tsiatosika. Proboszczem był Indonezyjczyk, wikarym – Słowak i pracował tam tez jeszcze jeden brat – Indonezyjczyk.
Na kolacji proboszcz od razu przedstawił mi program mojej pracy, a rozpoczynał się on zaraz na drugi dzień. 
 
Czytaj całość…
 
lip 22 2007
Eksperyment z młodzieżą w Pangalanie PDF Drukuj Email
Dodał: Krzysztof Laskowski   
22.07.2007.
Powoli zadomawiam w Pangalanie i zastanawiam się, w jaki sposób mógłbym dołożyć mojej cząstki, aby nadać większego dynamizmu chrześcijanom w mojej parafii. Chyba to jest ambicja każdego szanującego się misjonarza...Zauważyłem, że w moim nowym dystrykcie młodzież jest nieco uśpiona i zastanawiałem się nad zastosowaniem jakiejś metody, która by pociągnęła przynajmniej, co niektórych. Kiedy byłem jeszcze klerykiem w Pieniężnie, to chętnie udzielałem się na tzw. „nocnych czuwaniach dla młodzieży” oraz na turnusach wakacyjno-misyjnych próbowałem moich talentów animacyjnych. Lubiłem te formę duszpasterstwa.
Czytaj całość…
 
Zobacz też…
«« start « poprz. 1 2 nast. » koniec »»

Pozycje :: 9 - 12 z 12
Aktualności przez kanał RSS
Znajdź mnie na Facebook'u
Rozmaitości
Ciekawe strony
Galeria Zdjęć
Księga Gości
Audycje Radiowe
Zamów moje książki
Mapa Strony
Kontakt
Napisz do nas
Dzisiaj jest...
21 Listopada 2017
Wtorek
Imieniny obchodzą:
Albert, Alberta,
Albertyna, Janusz,
Konrad, Konrada,
Maria, Piotr,
Regina, Rena, Rufus,
Twardosław, Wiesław
Do końca roku zostało 41 dni.