Aktualności arrow Moja misja              
Advertisement
wrz 04 2007
Werbisci na Madagaskarze -ewangelizacja w perspektywie naszego charyzmatu PDF Drukuj Email
Dodał: Krzysztof Laskowski   
04.09.2007.
Werbisci na Madagaskarze -ewangelizacja w perspektywie naszego charyzmatu

a/  pokoj i sprawiedliwosc

W naszej posludze misyjnej na Madagaskarze kazdego dnia jestesmy swiadkami niesprawiedliwosci spolecznej i korupcji. Osobami ponoszacymi najciezsze konsekwencje sa oczywiscie ubodzy. Jakze czesto szukaja oni obrony i wsparcia u boku misjonarzy w sytuacji gdy chodzi o obrobe ich ziemi, obrony w sadzie, uwolnienie z wiezienia itp. Nasza dzialanosc idzie dwutorowo : z jednej strony staramy sie byc bezposrednio obroncami kiedy jest to mozliwe, a z drugiej strony uswiadamiamy ludzi odnosnie ich praw obywatelskich i ludzkich.

Czytaj całość…
 
wrz 04 2007
Werbisci na Madagaskarze-posluga misyjna w dystryktach PDF Drukuj Email
Dodał: Krzysztof Laskowski   
04.09.2007.
Mija 15 lat od obecnosci Misjonarzy Slowa Bozego na Madagaskarze. Dzisiaj wspolnota liczy blisko 20 misjonarzy, z ktorych kilku badz to studiuje, badz czeka na swoja wize wjazdowa. Zgodnie ze swoim charyzmatem Werbisci na Madagaskarze sa glownie zaangazowani na polu pierwszej ewangelizacji
Czytaj całość…
 
sie 09 2007
Tradycyjna wiara Malgaszy PDF Drukuj Email
Dodał: Zdzisław Grad   
09.08.2007.

 

Wiara tradycyjna Malgaszy jest bardzo zbliżona do religii Starego Testamentu. Wierzą oni w Boga jedynego, Stwórcę, Wszechmogącego, który „dał ludziom ręce i nogi”. Imie jego to ZANAHARY, ale można spotkac rozne rozumienia bóstwa naczelnego bowiem Madagaskar to jak kontynent, który ma ponad 20 roznych plemion. Kazde plemie ma swoje wierzenia nieco odrebne i nie zawsze można jednoznacznie powiedziec o monoteizmie w scislym znaczeniu dla całego kraju. Również słyszałem o ZANAHARY-VAVY tzn. “ Bogini stworcy”.

Czytaj całość…
 
sie 09 2007
Grobowce na Madagaskarze PDF Drukuj Email
Dodał: Zdzisław Grad   
09.08.2007.
Zaraz po przylocie do stolicy Antananarivo (zwanej przez mieszkanców w skrócie Tana, kieruje sie na święte wzgórza” ludu Merina, otaczające stolice. Jest ich dwanaście, piec wieńczą drewniane ,,pałace” rova, tj. dawne rezydencje królewskie, wraz z okazałymi grobowcami miejscowej arystokracji.

Czytaj całość…
 
sie 08 2007
Madagaskar moja misja PDF Drukuj Email
Dodał: Zdzisław Grad   
08.08.2007.
Początek działalności misyjnej Werbistów na Madagaskarze to rok 1990. To oficjalna data, w dniu 7 X, w święto Matki Bożej Różańcowej, pierwsza grupa Werbistów objęła w posiadanie dystrykt Vohilava w diecezji Mananjary. W skład 1-szej grupy, która zapoczątkowała działalność misyjną w diecezji wchodzili czterej werbiści z Indonezji. Przybyli oni na Madagaskar, do diecezji Mananjary położone na Wschodnim Wybrzeżu od strony Oceanu Indyjskiego. Zaproszenie do Werbistów skierował ówczesny biskup diecezji Mananjary - Xavier TABAO, s.j. Malgasz z pochodzenia i członek plemienia Antambahoaka, które zamieszkuje Mananjary. 
Czytaj całość…
 
Zobacz też…
Aktualności przez kanał RSS
Znajdź mnie na Facebook'u
Rozmaitości
Ciekawe strony
Galeria Zdjęć
Księga Gości
Audycje Radiowe
Zamów moje książki
Mapa Strony
Kontakt
Napisz do nas
Dzisiaj jest...
22 Listopada 2017
Środa
Imieniny obchodzą:
Cecylia, Marek,
Maur, Wszemiła
Do końca roku zostało 40 dni.