Aktualności arrow Moje zgromadzenie - SVD Werbiści              
Advertisement
Moje zgromadzenie - SVD Werbiści
gru 14 2007
Rok świętych Arnolda i Józefa PDF Drukuj Email
Dodał: Zdzisław Grad   
14.12.2007.

Wkrótce będziemy obchodzić 100-lecie śmierci naszych dwóch świętych: św. Józefa Freinademetza – 29 stycznia 2008 roku i św. Arnolda Janssena – 15 stycznia 2009 roku. XVI Kapituła Generalna zaleciła, aby zarząd generalny werbistów oraz prowincje/regie zorganizowały specjalne uroczystości z okazji tych rocznic. W duchu tego zalecenia Rady Generalne Zgromadzenia Słowa Bożego i Sióstr Służebnic Ducha Świętego spotkały się 22 stycznia 2007 roku, aby przedyskutować i zaplanować wspólne obchodzenie tych uroczystości.

Czytaj całość…
 
lip 27 2007
29 sycznia - św. Józefa Freinadametza SVD - misjonarza Chin PDF Drukuj Email
Dodał: Krzysztof Laskowski   
27.07.2007.
DROGA ŚW. JÓZEFA FREINADEMETZA

Józef pokochał Chińczyków. Ale był to bardzo długi i bolesny proces uwieńczony zaakceptowaniem ich w pełni:

Kiedy Józef był w niższym seminarium, zaczął się modlić o powołanie misyjne. Słowa z Księgi Lamentacji „Maleństwa o chleb błagały, a nie było, kto by im łamał” (Lm 4,4) nie dawały mu spokoju.
Czytaj całość…
 
lip 27 2007
Kanonizacja 3 misjonarzy PDF Drukuj Email
Dodał: Krzysztof Laskowski   
27.07.2007.
Czytaj całość… W homilii Papież zwrócił się do wspólnoty międzynarodowej z apelem, aby przyszła z pomocą Afryce - "ziemi bogatej w dobra ludzkie i duchowe".

"Jakże nie skierować wzroku pełnego miłości i niepokoju ku drogim mieszkańcom Afryki, ziemi bogatej w dobra ludzkie i duchowe, nadal naznaczonej wieloma trudnościami i problemami. < />Oby społeczność międzynarodowa udzieliła jej pomocy przy budowie przyszłości nadziei", powiedział Papież i dodał: "Powierzam ten mój apel wstawiennictwu świętego Daniele Comboni, wybitnemu ewangelizatorowi i protektorowi Czarnego Lądu".
Czytaj całość…
 
lip 27 2007
Misjonarz pogodnego meczenstwa-bl. Alojzy Liguda,SVD PDF Drukuj Email
Dodał: Krzysztof Laskowski   
27.07.2007.
Czytaj całość… Wychowany w takiej atmosferze, w bliskosci Kosciola, zapragnal oddac sie na jego sluzbe. Z czasopism religijnych dowiadywal sie o krajach misyjnych, pociagaly go dalekie Chiny, Afryka... Majac 15 lat zostal przyjêty do Nizszego Seminarium Misyjnego Misjonarzy Werbistów w Nysie, w Domu sw. Krzyza. Nauke przerwala mu wojna. W 1917 r. zostal wciagniety do wojska i jako artylerzysta dostal sie na front francuski. W zolnierskim zyciu nie stracil niczego ze swych przekonan wyniesionych z domu i seminarium. Po zakonczeniu wojny zdal mature i w 1920 r. wstapil do nowicjatu w St. Gabriel w Mödling pod Wiedniem, gdzie werbisci posiadali Dom centralny. W czasie odbywania nowicjatu wybuchlo Powstanie slaskie. Bardzo mocno je przezywal, zwlaszcza na skutek listów pisanych przez ojca przesladowanego za to, ze opowiadal sie za Polska.
Czytaj całość…
 
lip 27 2007
Bł. Ludwik Mzyk, SVD PDF Drukuj Email
Dodał: Krzysztof Laskowski   
27.07.2007.
Czytaj całość… O. Ludwik Mzyk pochodził a rodziny górniczej. Ojciec jego, również Ludwik, był sztygarem w kopalni "Prezydent" w Chorzowie. Matka, Franciszka z domu Hadasz, pochodziła z Bytkowa pod Katowicami. Ludwik był piątym dzieckiem spośród dziewięciorga rodzeństwa i urodził się 22 kwietnia 1905 r. Rodzina była szczerze religijna i praktykująca. Ludwik od młodych lat był ministrantem. Interesował się sprawami religii i Kościoła.
Podczas misji parafialnych, które głosił misjonarz z Nysy, poczuł powołanie misjonarskie. Wyjawił tę chęć rodzicom, którzy jednak odnieśli się do niej krytycznie. Poparli go dalsi krewni i potem, już razem z rodzicami, starano się o umieszczenie chłopca w Niższym Seminarium Misjonarzy Werbistów u Św. Krzyża w Nysie. 
Czytaj całość…
 
«« start « poprz. 1 2 3 nast. » koniec »»

Pozycje :: 1 - 8 z 18
Aktualności przez kanał RSS
Znajdź mnie na Facebook'u
Rozmaitości
Ciekawe strony
Galeria Zdjęć
Księga Gości
Audycje Radiowe
Zamów moje książki
Mapa Strony
Kontakt
Napisz do nas
Dzisiaj jest...
21 Listopada 2017
Wtorek
Imieniny obchodzą:
Albert, Alberta,
Albertyna, Janusz,
Konrad, Konrada,
Maria, Piotr,
Regina, Rena, Rufus,
Twardosław, Wiesław
Do końca roku zostało 41 dni.