Aktualności arrow Moje zgromadzenie - SVD Werbiści              
Advertisement
Moje zgromadzenie - SVD Werbiści
lip 27 2007
Szczegolna czesc Ducha Sw. w zyciu Zalozyciela Werbistow PDF Drukuj Email
Dodał: Krzysztof Laskowski   
27.07.2007.
Przed święceniami diakonatu, w marcu 1861 r., postanowił: "W każdy poniedziałek odprawię Mszę św. ku czci Ducha Świętego, który jest życiem i mocą mojego ducha. Jemu poświęcam moje studia i naukę" . Od tego momentu widoczne jest jego zainteresowanie się Osobą Ducha Świętego. W okresie pracy na rzecz Apostolstwa Modlitwy, zainteresowanie to rośnie i pogłębia się.
Czytaj całość…
 
lip 27 2007
Nabozenstwo do Trojcy Sw. u Werbistow PDF Drukuj Email
Dodał: Krzysztof Laskowski   
27.07.2007.
Bóg w Trójcy Jedyny

Pobożność i zamiłowanie do teologii i pobożność wyniósł Arnold Janssen z domu rodzinnego . Żywo miał w pamięci ojca, który zawsze uczestniczył w drugiej Mszy św. niedzielnej ku czci Trójcy Świętej. Jako alumn pisał do matki na imieniny (25.11.1856): "[...] niech Bóg użyczy nam łaski znalezienia się kiedyś razem [...], by Bogu Trójjedynemu i dobremu Ojcu w błogim uścisku wyśpiewywać przez całą wieczność pieśń radości i dziękczynienia. Amen" .
Czytaj całość…
 
lip 27 2007
Zakonność i Misyjność PDF Drukuj Email
Dodał: Krzysztof Laskowski   
27.07.2007.
Przez pierwsze 10 lat istnienia Domu Misyjnego nie było formalnie ślubów zakonnych, jednak idea leżąca u podstaw założenia SVD oraz duch powołanego do życia Instytutu misyjnego był od samego początku zakonny. Przyjęto regułę Trzeciego Zakonu Św. Dominika. Z powodu braku ślubów nie możemy nazywać się zakonem, ani kongregacją. W miejsce ślubów wprowadzono tzw. „oblatio”, czyli ślub posłuszeństwa.
Czytaj całość…
 
lip 27 2007
Życie duchem założyciela PDF Drukuj Email
Dodał: Krzysztof Laskowski   
27.07.2007.
Jeśli człowiek urzeczywistnia w swoim życiu obraz Boga, który jest ujęty w podstawowej strukturze duchowej założyciela, wtedy kształtuje uchwytną i widoczną postawę duchową. Jego życie staje się misją, ruchem w kierunku drugiego człowieka, bo nie chcę już żyć sam, lecz we wspólnocie. Trynitarna świadomość prowadzi do pasji bycia dla innych. W Duchu Świętym dynamika ta staje się czymś uchwytnym i widocznym i pociąga za sobą określoną dynamikę życia, dla której charakterystyczne są trzy momenty:
Czytaj całość…
 
lip 27 2007
Duchowość założyciela PDF Drukuj Email
Dodał: Krzysztof Laskowski   
27.07.2007.
Pierwszą wspólnotę Domu Misyjnego w Steylu charakteryzował bogaty program modlitw, szczególna część do Trójcy Świętej, a w późniejszym czasie zwłaszcza specjalna część do Ducha Świętego, która stała się cechą charakterystyczną (proprium) Zgromadzenia.
Czytaj całość…
 
«« start « poprz. 1 2 3 nast. » koniec »»

Pozycje :: 9 - 16 z 18
Aktualności przez kanał RSS
Znajdź mnie na Facebook'u
Rozmaitości
Ciekawe strony
Galeria Zdjęć
Księga Gości
Audycje Radiowe
Zamów moje książki
Mapa Strony
Kontakt
Napisz do nas
Dzisiaj jest...
18 Listopada 2017
Sobota
Imieniny obchodzą:
Aniela, Cieszymysł,
Filipina, Galezy,
Klaudyna, Odo, Otto,
Roman, Tomasz
Do końca roku zostało 44 dni.