Aktualności arrow Moja książka-Motorowką z Jezusem              
Advertisement
sie 20 2007
Zanurzeni w Bożym Miłosierdziu PDF Drukuj Email
Dodał: Zdzisław Grad   
20.08.2007.

 

“Ani ucho nie słyszało, ani oko nie widziało, żeby jakiś bóg poza Tobą, działał tyle dla tego, co w nim pokłada ufność…” Izajasz 64, 3

To słowo biblijne jest zawołaniem mojego życia. Mam je wypisane na obrazku prymicyjnym. Przyjąłem je jako program mojego kapłańskiego życia i misyjnego posługiwania… Urzeka mnie swoja głębią i niesamowitą treścią głoszącą wielkość Boga, bogatego w miłość miłosierna. Bog jest Miłością- to najpiękniejsze i największe, co możemy powiedzieć niechrześcijanom o naszym Bogu. Jako misjonarz byłem, „ojcem w wierze”, dla setek osob i pragnąłem przedstawić im obraz Boga w sposób najbardziej porywający.
Z taką to motywacją w sercu, zapragnąłem zapoznać malgaszy z ideą Nabożeństwa do Bożego Miłosierdzia, które bardzo ceniłem, a które przystępnie dawalo zrozumienie Boga, jako Kochającej Osoby, która godna jest naszego totalnego zaufania.

Czytaj całość…
 
sie 20 2007
Znak mesjański na misjach PDF Drukuj Email
Dodał: Zdzisław Grad   
20.08.2007.

 

W swoim zyciu publicznym, Jezus uzdrowil wielu w sposob niezwykly, tak iz mozna powiedziec, iz cudowne uzdrowienia charakteryzowaly Jego działalność. Uzdrowienia, które miały miejsce były znakiem Jego mesjańskiej misji. Objawiały zwycięstwo Królestwa Bożego, nad wszelkiego rodzaju złem, oraz były symbolem kompletnego uzdrowienia człowieka, tj. jego ciała i duszy. Co więcej, nawet pierwszej ewangelizacji, zgodnie z zapisem Nowego Testamentu, towarzyszyło wiele cudownych uzdrowień , które potwierdzały moc przesłania ewangelicznego.

Czytaj całość…
 
sie 20 2007
W ogniu Ducha Św. PDF Drukuj Email
Dodał: Zdzisław Grad   
20.08.2007.

 


Wiele pokoleń misjonarzy zjadło zęby, zdrowie i poświęciło swoje zycie spalając się w różnych formach misjonowania, które wymieniłem wyżej. Osobiście, przynajmniej po części, każdą z tych form stosowałem i doceniam wartość każdej. Niemniej jednak, za najbardziej trafna metodę ewangelizacji, uważam taką, która w najbardziej ewidentny i skuteczny sposób, odpowiada na duchowe potrzeby człowieka, w jego kontekście kulturowym.

Czytaj całość…
 
sie 20 2007
HISTORIA TRZECH KRZYżY PDF Drukuj Email
Dodał: Zdzisław Grad   
20.08.2007.

 

Żyjąc pośród obcej mi na poczatku kultury malgaskiej, która w regionie mojej parafii Pangalany, była również niechrzescijanska, zrozumialem jak bardzo jesteśmy inni, my chrześcijanie, my wyznawcy Chrystusa. Prawie każdy malgasz w moim regionie, szczególnie kobiety i dzieci nosily zawieszony na szyi symboliczny, czarodziejski amulet podarowany przez tradycyjnego czarownika, zwanego w lokalnym jezyku “Mpisikidy”. Ten amulet wyrażał prosbe danej osoby o strzezenie go od nieznanych mocy, prosba o zdrowie o pomyslnosc.

Czytaj całość…
 
sie 20 2007
Król chrześcijan PDF Drukuj Email
Dodał: Zdzisław Grad   
20.08.2007.

 

Zacząłem w 1992 roku, we wrzesniu, teren jaki zostal mi powierzony liczyl 120 km długości. Caly region otoczony był woda, bądź to rzekami, bądź jeziorami, bądź Oceanem Indyjskim. Moim srodkiem lokomocji była od początku lodka albo motorowka. Tak wiec sila faktu stałem “misyjnym kapitanem wod”…

Wspominałem wcześniej, iz region mi powierzony musialem ewangelizowac od zera, od znalu krzyza świętego. Na początku miałem do obsługi tylko 7 wiosek, które kiedys lat temu kilkadziesiąt, albo kilkanaście, były odwiedzane przez misjonarzy. Jednak 90% terenu nie było ewangelizowane. To wlasnie mnie przypadlo nawiązywać pierwsze kontakty z krolami wiosek proszac o pozwolenie głoszenia Ewangelii na ich terenie.
Nie sposób było tego uniknąć czy pominąć.

Czytaj całość…
 
«« start « poprz. 1 2 nast. » koniec »»

Pozycje :: 1 - 8 z 15
Aktualności przez kanał RSS
Znajdź mnie na Facebook'u
Rozmaitości
Ciekawe strony
Galeria Zdjęć
Księga Gości
Audycje Radiowe
Zamów moje książki
Mapa Strony
Kontakt
Napisz do nas
Dzisiaj jest...
22 Listopada 2017
Środa
Imieniny obchodzą:
Cecylia, Marek,
Maur, Wszemiła
Do końca roku zostało 40 dni.