Aktualności arrow Refleksje Misyjne              
Advertisement
Refleksje Misyjne
sie 12 2007
Azja - pytania do świata PDF Drukuj Email
Dodał: Zdzisław Grad   
12.08.2007.

 

Wielkim wyzwaniem dla misjonarzy pozostają Chiny, mimo ze zmieniła się sytuacja polityczna i społeczna tego największego pod względem liczby ludności kraju. Dzisiaj oficjalnie nie wolno tam wysyłać misjonarzy. Jednak nic nie może przeszkodzić ludziom gorliwym i gotowym do poświęceń w dawaniu świadectwa Jezusowi Chrystusowi w jakże bogatym kulturowo Państwie Środka, jak je nazywają sami Chińczycy. Trzeba szukać Jego woli w sytuacji panującej w Chinach i nie wolno przespać tej chwili.

Czytaj całość…
 
sie 12 2007
Głosić Chrystusa w Azji PDF Drukuj Email
Dodał: Zdzisław Grad   
12.08.2007.

 

W Wietnamie, liczącym ponad 78 mln mieszkańców, żyje 5 228 000 katolików, skupionych w ponad 2 tys. parafii. Biskupów jest 35, kapłanów diecezjalnych 1974, a kapłanów zakonnych 399.

Jan Paweł II powiedzial do biskupów z Wietnamu....

"Kościół w Wietnamie jest wezwany do wypłynięcia na głębię. Pragnę więc zachęcić was, abyście w waszych programach duszpasterskich uwzględniali z wielką troską sprawę ewangelizacji i misji. Znam waszą gorliwość i trudne warunki, w jakich przychodzi wam pełnić waszą posługę. Niech tchnienie Ducha Świętego zapewni bogaty plon waszym apostolskim przedsięwzięciom, wnosząc nowy dynamizm w wasze nauczanie, w katechezę, w formację kapłanów i zakonników, w modlitwę wiernych, w duszpasterstwo młodzieży i rodzin! Leży wam na sercu, by w waszych diecezjach i na forum Konferencji Episkopatu proponować opcje duszpasterskie dostosowane do sytuacji i potrzeb waszego Kościoła partykularnego, biorąc pod uwagę okoliczności, w jakich żyjecie, środowisko ludzkie ukształtowane przez różnorodne kultury i liczne tradycje religijne, które tworzą duchowy pejzaż waszego kraju

Czytaj całość…
 
sie 09 2007
Czy istnieje afrykańska filozofia ? PDF Drukuj Email
Dodał: Zdzisław Grad   
09.08.2007.

 

 Tak postawione pytanie może się wydawać prowokujące, bo już samo pytanie wydaje się podważać istnienie tego o co pyta. Niemniej jednak pytania takiego nie można uniknąć i to nie dlatego, że neguje się istnienie filozofii afrykańskiej, ale raczej dlatego, że pojęcie filozofii użyte w tym pytaniu wydaje się nie być jednoznaczne, a nawet może być czasami mylące. Filozofia bowiem jest wytworem Grecji i cywilizacji śródziemnomorskiej i stamtąd została przeniesiona czy implantowana w innych europejskich krajach i w całej cywilizacji zachodniej.

Czytaj całość…
 
Zobacz też…
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 nast. » koniec »»

Pozycje :: 41 - 43 z 43
Aktualności przez kanał RSS
Znajdź mnie na Facebook'u
Rozmaitości
Ciekawe strony
Galeria Zdjęć
Księga Gości
Audycje Radiowe
Zamów moje książki
Mapa Strony
Kontakt
Napisz do nas
Dzisiaj jest...
21 Listopada 2017
Wtorek
Imieniny obchodzą:
Albert, Alberta,
Albertyna, Janusz,
Konrad, Konrada,
Maria, Piotr,
Regina, Rena, Rufus,
Twardosław, Wiesław
Do końca roku zostało 41 dni.