Aktualności arrow Świadectwa z misji              
Advertisement
Świadectwa z misji
sie 13 2007
Jak misjonowałem z Matka Bożą PDF Drukuj Email
Dodał: Zdzisław Grad   
13.08.2007.

 

Jesteśmy już w miesiącu maju, miesiącu maryjnym. Również obecnie przezywamy Rok poświęcony Różańcowi. Chętnie podzielę się z Państwem tym wszystkim, jak głosiłem cześć Maryi na misjach, nad wodami Pangalany, na Madagaskarze i w jaki sposób Maryja pomagała mi zdobywać dusze dla Chrystusa.

Czytaj całość…
 
sie 13 2007
Krystian Traczyk,svd-Zimbabwe PDF Drukuj Email
Dodał: Zdzisław Grad   
13.08.2007.

 

Rany Zmartwychwstałego. W naszym kościele rozpoczęła się właśnie Msza św. Ewangeliczne opowiadanie o Zmartwychwstałym Jezusie przychodzącym do uczniów, na pewno pomoże naszym parafianom doświadczyć obecności Chrystusa wśród nich. Czy takie będzie też moje doświadczenie dzisiejszej niedzieli.

Czytaj całość…
 
sie 13 2007
o.Romek Janowski,SVD- Livingstone PDF Drukuj Email
Dodał: Zdzisław Grad   
13.08.2007.

 

Zbliżające się Święta Bożego Narodzenia pobudzają mnie do podzielenia się moim doświadczeniem więziennym. Nie dlatego, że ja tam byłem uwięziony, ale że sam wielokrotnie dawałem się uwięzić. Ktoś mógłby zapytał cóż to ma wspólnego z Bożym Narodzeniem. To właśnie tutaj Chrystus rodzi się każdego dnia w sposób szczególny. Jego głos jest tłumiony i ledwie słyszalny na zewnątrz, a mimo tego On tutaj jest i ciągle przychodzi na nowo. Rodzi się w sercach ludzi, których życie zostało zatrzymane a jednocześnie rozpoczęło się nowe. Jest ono połączone z ogromnym cierpieniem, ale jest to dopełnienie cierpienia Chrystusowego.

Czytaj całość…
 
sie 13 2007
AIDS-kolejne misyjne wyzwanie PDF Drukuj Email
Dodał: Zdzisław Grad   
13.08.2007.


AIDS coraz bardziej dziesiatkuje szeregi naszego spoleczenstwa. Przykrym jest fakt, ze odchodza ludzie mlodzi, pelni entuzjazmu i nadziei.

Bol i cierpienie, ktore zakorzeniaja sie coraz bardziej w naszym spoleczenstwie, szczegolnie w naszych rodzinach, chwilami sa trudne do zniesienia. Nie da sie tu mowic o jakims rozumieniu tego zjawiska. Pozostaje wiara i nadzieja, ktora tez potrzebuje wsparcia. Wielu ludzi odeszlo juz od Boga, przestalo chwalic i wielbic Jego Imie we wspolnocie Kosciola.

Czytaj całość…
 
sie 13 2007
Życie za ubogich PDF Drukuj Email
Dodał: Zdzisław Grad   
13.08.2007.

 

Oskar Arnulfo Romero przyszedł na świat 15 sierpnia 1917 roku w Ciudad Barrios, w prowincji San Miguel, około 140 kilometrów na wschód od stolicy kraju San Salvador. Studiował w Salwadorze i Rzymie, po ukończeniu nauki otrzymał święcenia kapłańskie 4 kwietnia 1942 roku. Pracę duszpasterską rozpoczął w swojej rodzinnej diecezji, San Miguel, później otrzymał urząd wikariusza generalnego tej diecezji. W 1966 roku został sekretarzem Konferencji Biskupów Salwadoru oraz delegatem latynoamerykańskiej Rady Episkopatu.

Czytaj całość…
 
«« start « poprz. 1 2 3 nast. » koniec »»

Pozycje :: 1 - 8 z 20
Aktualności przez kanał RSS
Znajdź mnie na Facebook'u
Rozmaitości
Ciekawe strony
Galeria Zdjęć
Księga Gości
Audycje Radiowe
Zamów moje książki
Mapa Strony
Kontakt
Napisz do nas
Dzisiaj jest...
22 Listopada 2017
Środa
Imieniny obchodzą:
Cecylia, Marek,
Maur, Wszemiła
Do końca roku zostało 40 dni.