Aktualności arrow Ziemie Misyjne              
Advertisement
Ziemie Misyjne
paź 12 2007
Bolesne drogi Kosciola w Nikaragua PDF Drukuj Email
Dodał: Zdzisław Grad   
12.10.2007.

Zapomniani przez świat

Nikaragua często bywa nazywana krajem wulkanów. W kraju tym bowiem znajduje się kilka czynnych wulkanów, które dymią i mniej czy bardziej zieją ogniem i w każdej chwili można oczekiwać większej erupcji. Każda taka większa erupcja powoduje daleko idące spustoszenie. Mogą też wybauchać ciągle nowe wulkany, gdyż spora część kraju uznana jest jako teren wulkaniczny.

Mówiąc jednak o Nikaragui jako kraju wulkanów, ma się nie tylko na uwadze te rzeczywiste wulkany, ale też sytuację kraju, gdzie w każdej chwili może dojść do wybuchu społecznego czy politycznego. Wielka nędza sprawia, że ludzie mogą z rozpaczy posunąć się do gwałtownych działań. Nikaragua bowiem po Haiti jest najbiedniejszym krajem na kontynencie amerykańskim. Jedynie w Haiti jest niższy dochód na jednego mieszkańca.

Czytaj całość…
 
sie 18 2007
Jeden Kosciol- KOREA, Kosciol w okresie zniwa PDF Drukuj Email
Dodał: Zdzisław Grad   
18.08.2007.

Ogromną raną, czekającą na zagojenie, jest podział kraju na dwie części o całkowicie innych ustrojach społeczno-politycznych. Kościół w Korei cierpi z powodu tego podziału. Podział trwający od 1948 r., a formalnie przypieczętowany po tak zwanej wojnie koreańskiej w 1953 r., jest chyba ostatnim reliktem podziałów po II wojnie światowej i agresywnej komunistycznej ekspansji z tamtego okresu.

Bolesne jest to, że między dwiema częściami tego samego narodu nie ma prawie kontaktu. Granica terytorialna tworzy barierę nie do przebycia. Koreańska Republika Ludowa (KRL) ma skrajnie totalitarny reżim komunistyczny, nieporównywalny obecnie nawet z systemem komunistycznym w Chinach czy Wietnamie. Drugi kraj to Republika Korei, znana jako Korea Południowa, otwarta na wolny rynek i nie nakładająca żadnych barier czy ograniczeń wolnościowych.

Czytaj całość…
 
sie 08 2007
Jeden Kosciol-JAPONIA mala trzoda PDF Drukuj Email
Dodał: Zdzisław Grad   
08.08.2007.
 

Japonia, kraj Wschodzącego Słońca czy też Kwitnącej Wiśni, fascynuje świat swoim rozmachem rozwoju technologicznego. Pociągi mknące z szybkością 250 km/godz., cuda wyrafinowanej techniki zastosowane w różnego rodzaju przedmiotach codziennego użytku są marzeniem ludzi z innych krajów. Sekularyzacja tego kraju jest daleko posunięta, być może nawet dalej niż w wielu krajach Europy Zachodniej.

Dobrobyt zasłania wiele potrzeb duchowych, religijnych. Mając pracę, mając pieniądze, potrzeba religijna gdzieś się gubi. Człowiek bogaty uważa, że nie potrzebuje pomocy nie tylko od innych, ale także od Boga. U wielu wytworzyło się nawet przekonanie, że religia jest dla słabych. Od zakończenia drugiej wojny światowej wzrastało nastawienie wśród Japończyków, że religia to prywatna sprawa każdego człowieka. Dlatego też religia w życiu społecznym Japończyków nie odgrywa dzisiaj większej roli.

Czytaj całość…
 
sie 08 2007
Jeden Kosciol-wiele twarzy.K.Keler,SVD PDF Drukuj Email
Dodał: Zdzisław Grad   
08.08.2007.
            Na temat Kościoła można pisać w różny sposób. Kościół jest przedmiotem systematycznej refleksji teologicznej, analiz socjologicznych, badań historycznych, poszukiwań eklezjologicznych, spekulacji politycznych i wielu innych dociekań. Od dwóch tysięcy lat Kościół jest w centrum zainteresowania jego członków, zwolenników, przeciwników i wrogów.
Czytaj całość…
 
Aktualności przez kanał RSS
Znajdź mnie na Facebook'u
Rozmaitości
Ciekawe strony
Galeria Zdjęć
Księga Gości
Audycje Radiowe
Zamów moje książki
Mapa Strony
Kontakt
Napisz do nas
Dzisiaj jest...
22 Listopada 2017
Środa
Imieniny obchodzą:
Cecylia, Marek,
Maur, Wszemiła
Do końca roku zostało 40 dni.