Aktualności arrow Pionierzy misji              
Advertisement
Pionierzy misji
sie 10 2007
NIESTRUDZONY "ŚWIĘTY KOWBOJ" PDF Drukuj Email
Dodał: Zdzisław Grad   
10.08.2007.

 


 Ojciec Euzebiusz Franciszek Kino jest wyjątkowym przykładem „sługi dobrego i wiernego”, który niestrudzenie rozwija wszystkie otrzymane od Boga talenty na chwałę swego Pana.

Będąc przede wszystkim misjonarzem, Ojciec Kino był również badaczem, a z jego fachowych map rejonu obecnej Argentyny, Kalifornii i Meksyku korzystano jeszcze wiele lat po jego śmierci. Był świetnym astronomem, autorem książki o Wielkiej Komecie z 1680 roku, którą zdobył sobie uznanie jako wysokiej klasy specjalista w tej dziedzinie.

Czytaj całość…
 
sie 10 2007
Wybitny krzewiciel misji-Bl. Arnold PDF Drukuj Email
Dodał: Zdzisław Grad   
10.08.2007.

 

 Dzieło, którego podjął się ks. Janssen rozwijało się i przerastało wszelkie oczekiwanie. Kardynał Rossi, prefekt Kongregacji do Spraw Ewangelizacji Narodów, nazwał w procesie beatyfikacyjnym Sługę Bożego "najwybitniejszym krzewicielem misji w nowszych czasach" . Arnold Janssen sam był zdumiony rozwojem Zgromadzenia i był zarazem świadom tego, że nie jest to jego zasługa. "To ręka Boża założyła tę winnicę [Zgromadzenie z jego misjami] i pielęgnowała ją; Pan użyczył jej słońca, deszczu i sprawił, że obrodziła. Ja sam nic bym nie zrobił, byłem mało użytecznym pracownikiem, a ta współpraca nie wypływała z mojej tylko mocy.''

Czytaj całość…
 
sie 10 2007
Życie i działalność Brunona z Kwerfurtu PDF Drukuj Email
Dodał: Zdzisław Grad   
10.08.2007.

 

 Mimo różnorodnej działalności był przede wszystkim apostołem ludów wschodnich. Swoje krótkie życie zakończył męczeństwem na terenach dzisiejszej północno-wschodniej Polski. Jego imię brzmi: Bruno z Kwerfurtu.

Życie i działalność Brunona z Kwerfurtu w niejednym przypominają św. Wojciecha. Urodził się około roku 974 w rodzinie niemieckiego grafa. Uczęszczał do sławnej szkoły katedralnej w Magdeburgu i był pilnym uczniem. Kolega szkolny, późniejszy kronikarz Thietmar, pisał o jego pobożności: „Ilekroć miał rano iść do szkoły, prosił przed opuszczeniem mieszkania o wolną chwilę i – podczas, gdy my igraliśmy beztrosko – on oddawał się modlitwie”.

Czytaj całość…
 
sie 10 2007
Apostołowie Słowian PDF Drukuj Email
Dodał: Zdzisław Grad   
10.08.2007.

 


 Chrystianizację tych terenów należy przypisać Bizancjum. To stąd wyruszyli bracia – misjonarze Cyryl i Metody, których historia obdarzy przydomkiem „apostołowie Słowian”.

Państwem Wielkomorawskim byli zainteresowani misjonarze bawarscy. Jednak ich działalność miała charakter polityczny i zmierzała do germanizacji Słowian. Warunkiem suwerenności państwa było w tej sytuacji założenie metropolii wielkomorawskiej, a tym samym uniezależnienie miejscowego Kościoła od jurysdykcji biskupów z Salzburga i Passawy. Książę morawski Rościsław zwrócił się z taką prośbą do papieża Mikołaja I, ale list pozostał bez odpowiedzi. Rościsław ponowił prośbę, ale tym razem skierował ją do Konstantynopola.

Czytaj całość…
 
sie 10 2007
Święty misjonarz z Chin PDF Drukuj Email
Dodał: Zdzisław Grad   
10.08.2007.

 

 "Być misjonarzem, to nie ofiara którą składam Bogu lecz łaska i to największa łaska, jakiej mi Bóg udziela..."
bł. Józef Frienademetz SVD
bl. Józef Frienademetz,SVD- misjonarz Chin

Urodził się 15 kwietnia 1852 roku w Oies w południowym Tyrolu jako czwarte dziecko Jana i Anny z domu Algrong. Tego samego dnia został ochrzczony w kościele parafialnym św. Leonarda.
Freinademetzowie mieli 13 dzieci, z których czworo zmarło wkrótce po urodzeniu. Rodzina żyła bardzo skromnie i musiała ciężko pracować na swoje utrzymanie. Na stole rzadko pojawiało się mięso.

Czytaj całość…
 
«« start « poprz. 1 2 nast. » koniec »»

Pozycje :: 1 - 8 z 11
Aktualności przez kanał RSS
Znajdź mnie na Facebook'u
Rozmaitości
Ciekawe strony
Galeria Zdjęć
Księga Gości
Audycje Radiowe
Zamów moje książki
Mapa Strony
Kontakt
Napisz do nas
Dzisiaj jest...
22 Listopada 2017
Środa
Imieniny obchodzą:
Cecylia, Marek,
Maur, Wszemiła
Do końca roku zostało 40 dni.