Aktualności arrow Misyjna Wspólnota Wirtualna              
Advertisement
Misyjna Wspólnota Wirtualna
sie 13 2007
Wspolnota p.w. MISYJNYCH MECZENNIKOW SVD PDF Drukuj Email
Dodał: Zdzisław Grad   
13.08.2007.
Naszej pierwszej Grupie Modlitewnej w ramach Misyjnej Wspólnoty Wirtualnej nadajemy imie pod wezwaniem MECZENNIKOW  MISYJNYCH  SVD czyli Werbistów ogłoszonych błogosławionymi przez Jana Pawla II w 1999 roku w Warszawie, którzy oddali swoje zycie za wiarę, za obronę godności ludzkiej, za heroiczne świadectwo wierności w skrajnie ekstremalnych warunkach i cierpieniach.
Czytaj całość…
 
cze 05 2008
Intencja na najblizszy czas.... PDF Drukuj Email
Dodał: Krzysztof Laskowski   
05.06.2008.

Czytaj całość…Intencja na najblizszy czas : Modlmy sie za CHINY……..Modlmy sie za Zgromadzenie   Ksiezy Werbistow w Roku ich Laski…
Pozdrawiam serdecznie wszystkich, ktorzy nieustaja w modlitwie, aby Ewangelia dotarla na krance swiata i aby Slowo Boze przynioslo owoc stokrotny na ziemi serc ludzkich, aby przed swiatloscia Slowa i moca laski ustapily mroki niewiary…To parafraza modlitwy, ktora modla sie misjonarze Werbisci. Modlitwa, ktora odziedziczyli po swoim Zalozycielu, Sw. Arnoldzie Janssenie. Obecny rok jest szczegolnym dla Werbistow, jest tzw. « Rokiem Laski », bowiem przypada 100 rocznica smierci Zalozyciela i pierwszego misjonarza Werbistow sw. Jozefa Frainademetza, misjonarza Chin. Mialem te laske uczestniczyc w ich kanonizacji w Rzymie 5 pazdziernika 2003.

Czytaj całość…
 
lut 03 2008
MWW- intencja Luty 2008 PDF Drukuj Email
Dodał: Zdzisław Grad   
03.02.2008.

Luty 2008

Czytaj całość…Aby instytuty życia konsekrowanego, przeżywające wielki rozkwit w krajach misyjnych, odkrywały na nowo swój wymiar misyjny i, wiernie radykalnemu wyborowi życia według rad ewangelicznych, wielkodusznie dawały świadectwo o Chrystusie i głosiły Go aż po krańce ziemi.   

Czytaj całość…
 
gru 05 2007
MWW-dla dzieci- Grudzień 2007 PDF Drukuj Email
Dodał: Zdzisław Grad   
05.12.2007.

Grudzień 2007 roku

Aby Wcielenie Syna Bożego, które Kościół przeżywa uroczyście w święta Bożego Narodzenia, pomogło narodom kontynentu azjatyckiego uznać Jezusa za Wysłannika Bożego, jedynego Zbawiciela świata.

Czytaj całość…Kochany Młody Misjonarzu Jezusa!

Rozpoczynamy adwent liturgiczny, czas oczekiwania na przyjście Jezusa w piękną, betlejemską Noc. Znów pochylać się będziemy nad tajemnicą Słowa Wcielonego. Słowo Przedwieczne – Syn Boży – stało się Ciałem i zamieszkało wśród nas.


Czytaj całość…
 
gru 03 2007
MWW- intencja grudzień 2007 PDF Drukuj Email
Dodał: Zdzisław Grad   
03.12.2007.

Grudzień 2007:Aby wcielenie Syna Bożego, które Kościół przeżywa uroczyście w święta Bożego Narodzenia, pomogło narodom kontynentu azjatyckiego uznać Jezusa za Wysłannika Bożego, jedynego Zbawiciela świata.

Znakiem Boga jest prostota, znakiem Boga jest dziecko… Znakiem Boga jest to, że On dla nas staje się mały. To jest Jego sposób panowania! Jak kiedyś pasterzom, którzyCzytaj całość… nocowali na wzgórzu betlejemskim, tak dzisiaj nam, mieszkańcom całego świata, anioł powtarza: „Narodził się Zbawiciel! Pójdźcie pokłonić się Panu!”. W Boże Narodzenie Bóg przyszedł by zamieszkać wśród nas; przyszedł dla nas, aby z nami pozostać. Od dwóch tysięcy lat w dziejach chrześcijaństwa powraca pytanie: „ Ale dlaczego to uczynił, dlaczego Bóg stał się człowiekiem?” Papieska intencja wyznaczona na obecny miesiąc wskazuje na ogromną rzeszę zamieszkującą kontynent azjatycki- w nadziei, że i mieszkańcom owej krainy stanie się Światłość.

 

Czytaj całość…
 
«« start « poprz. 1 2 nast. » koniec »»

Pozycje :: 1 - 8 z 11
Aktualności przez kanał RSS
Znajdź mnie na Facebook'u
Rozmaitości
Ciekawe strony
Galeria Zdjęć
Księga Gości
Audycje Radiowe
Zamów moje książki
Mapa Strony
Kontakt
Napisz do nas
Dzisiaj jest...
21 Listopada 2017
Wtorek
Imieniny obchodzą:
Albert, Alberta,
Albertyna, Janusz,
Konrad, Konrada,
Maria, Piotr,
Regina, Rena, Rufus,
Twardosław, Wiesław
Do końca roku zostało 41 dni.