Aktualności arrow Misyjna Wspólnota Wirtualna              
Advertisement
Misyjna Wspólnota Wirtualna
sie 13 2007
Zamyslenia kaznodziei misyjnego PDF Drukuj Email
Dodał: Zdzisław Grad   
13.08.2007.
Dobiega końca mój urlop misyjny w Polsce. Jestem już w Ojczyźnie ponad 3 miesiące. Czas wracać. Milo się przybywa i wita, natomiast o wiele trudniej przychodzi nam się żegnać…Jeden z moich kolegów, francuski misjonarz powiedział, ze aby znowu powrócić na misje to trzeba mieć na nowo nieco wiary. To prawda. 
Czytaj całość…
 
sie 08 2007
MWW-intencja sierpien 2007 PDF Drukuj Email
Dodał: Zdzisław Grad   
08.08.2007.


Czytaj całość…

Za Kościół w Chinach, aby dawał świadectwo coraz większej jedności wewnętrznej i mógł okazać rzeczywistą i widzialną jedność z Następcą św. Piotra.

Dzisiejsza sytuacja Kościoła Katolickiego w Chinach Ludowych podyktowana jest zarówno kontekstem socjalnym, jak i również aktualną polityką religijną tego państwa.

Wymowna jest tam także historia misji chrześcijańskich, ponieważ do dzisiaj chrześcijaństwo uważane jest za religię zagraniczną (mimo początków w 7. wieku w formie nestorianizmu), w odróżnieniu od buddyzmu, który jest integralną częścią kultury chińskiej. Najbardziej bolesne zjawisko w Kościele katolickim w Chinach to jego podział na tzw. „Kościół Podziemny” oraz „Kościół Oficjalny” – podział, który nie wynikał z własnej woli katolików, ale pojawił się w latach 50-tych ubiegłego stulecia w kontekście społeczno-politycznym państwa komunistycznego.

Czytaj całość…
 
sie 07 2007
Misyjna Wspolnota Wirtualna-nasz cel i udzial PDF Drukuj Email
Dodał: Zdzisław Grad   
08.08.2007.

Idea Misyjnej Wspólnoty Wirtualnej zrodziła się już 4 lata temu i na lamach starej strony www.madagascar.alleluja.pl  była gorliwie realizowana. Dziękuję wszystkim, którzy włączyli się we wielka misyjna modlitwę za pośrednictwem poprzedniej strony.

Obecnie na nowo pragnę reanimować te formę współpracy misyjnej i zachęcam każdego, kto odwiedza te stronę do włączenia się w modlitwę.  Ci wszyscy, którzy po raz pierwszy lub nadal pragną należeć do MWW i regularną modlitwą pragną wspierać misje i misjonarzy, proszę o ponowne zgłoszenia na lamach tej strony poprzez Księgę Gości. Na nowo złączymy się w odpowiednie Wspólnoty czy Grupy. 

Czytaj całość…
 
Zobacz też…
«« start « poprz. 1 2 nast. » koniec »»

Pozycje :: 9 - 11 z 11
Aktualności przez kanał RSS
Znajdź mnie na Facebook'u
Rozmaitości
Ciekawe strony
Galeria Zdjęć
Księga Gości
Audycje Radiowe
Zamów moje książki
Mapa Strony
Kontakt
Napisz do nas
Dzisiaj jest...
21 Listopada 2017
Wtorek
Imieniny obchodzą:
Albert, Alberta,
Albertyna, Janusz,
Konrad, Konrada,
Maria, Piotr,
Regina, Rena, Rufus,
Twardosław, Wiesław
Do końca roku zostało 41 dni.