Aktualności              
Advertisement
sie 08 2007
MWW-intencja sierpien 2007
Dodał: Zdzisław Grad   
08.08.2007.


Czytaj całość…

Za Kościół w Chinach, aby dawał świadectwo coraz większej jedności wewnętrznej i mógł okazać rzeczywistą i widzialną jedność z Następcą św. Piotra.

Dzisiejsza sytuacja Kościoła Katolickiego w Chinach Ludowych podyktowana jest zarówno kontekstem socjalnym, jak i również aktualną polityką religijną tego państwa.

Wymowna jest tam także historia misji chrześcijańskich, ponieważ do dzisiaj chrześcijaństwo uważane jest za religię zagraniczną (mimo początków w 7. wieku w formie nestorianizmu), w odróżnieniu od buddyzmu, który jest integralną częścią kultury chińskiej. Najbardziej bolesne zjawisko w Kościele katolickim w Chinach to jego podział na tzw. „Kościół Podziemny” oraz „Kościół Oficjalny” – podział, który nie wynikał z własnej woli katolików, ale pojawił się w latach 50-tych ubiegłego stulecia w kontekście społeczno-politycznym państwa komunistycznego.

Czytaj całość…
 
lip 26 2007
Książka-"Motorowką z Jezusem"
Dodał: Krzysztof Laskowski   
26.07.2007.

 Minęło 8 lat od czasu, kiedy rozpocząłem moja prace misyjna na Madagaskarze i wówczas w 2000 roku udałem się na studia specjalistyczne do Rzymu. Wtedy w Rzymie nawiązałem kontakt z Polska Sekcja Radia Watykańskiego. Byłem proszony wiele razy w ciągu mego pobytu w wiecznym mieście o podzielenie się ze Słuchaczami Radia Watykańskiego z moimi przeżyciami i doświadczeniami na misjach, na Madagaskarze.

 

Szczególnie w roku 2003 prawie, co tydzień miałem programy radiowe po 10 minut na temat życia, zwyczajów i wierzeń mieszkańców Czerwonej Wyspy. Po pewnym czasie żebrałem ów materiał i przygotowałem do wydania książkowego. Tak oto powstała książeczka „Motorówką z Jezusem” będąca szczególnie moim osobistym świadectwem posługi misyjnej, klasycznie w kontekście pierwszej ewangelizacji.

 

Czytaj całość…
 
lip 22 2007
Wobec islamu - XX
Dodał: Krzysztof Laskowski   
22.07.2007.
Prawo muzułmańskie.
Czym jest szarijat?

Prawo muzułmańskie, czyli po arabsku szarijat [dosłownie: „ścieżka”], jest zbiorem zasad i przepisów, które określają wierzenia, przekonania i postawy moralne wyznawców islamu oraz w sposób całościowy regulują ich działania w życiu indywidualnym i społecznym.
Czytaj całość…
 
lip 22 2007
Eksperyment z młodzieżą w Pangalanie
Dodał: Krzysztof Laskowski   
22.07.2007.
Powoli zadomawiam w Pangalanie i zastanawiam się, w jaki sposób mógłbym dołożyć mojej cząstki, aby nadać większego dynamizmu chrześcijanom w mojej parafii. Chyba to jest ambicja każdego szanującego się misjonarza...Zauważyłem, że w moim nowym dystrykcie młodzież jest nieco uśpiona i zastanawiałem się nad zastosowaniem jakiejś metody, która by pociągnęła przynajmniej, co niektórych. Kiedy byłem jeszcze klerykiem w Pieniężnie, to chętnie udzielałem się na tzw. „nocnych czuwaniach dla młodzieży” oraz na turnusach wakacyjno-misyjnych próbowałem moich talentów animacyjnych. Lubiłem te formę duszpasterstwa.
Czytaj całość…
 
lip 25 2007
Powojenne Powołania
Dodał: Krzysztof Laskowski   
25.07.2007.
Na terenach północnej Ugandy, gdzie ponad 20 lat trwała wojna, zdecydowanie rośnie liczba powołań kapłańskich.
Seminarium w Alokulu nie jest w stanie przyjąć wszystkich chętnych – poinformował organizację Pomoc Kościołowi w Potrzebie jego rektor, ks. Cosmas Alule. Aktualnie kształci ono 126 alumnów, jednak przewiduje się, że w przyszłym semestrze będzie ich o 25 więcej.
Czytaj całość…
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 nast. » koniec »»

Pozycje :: 81 - 86 z 86
Aktualności przez kanał RSS
Znajdź mnie na Facebook'u
Rozmaitości
Ciekawe strony
Galeria Zdjęć
Księga Gości
Audycje Radiowe
Zamów moje książki
Mapa Strony
Kontakt
Napisz do nas
Dzisiaj jest...
21 Listopada 2017
Wtorek
Imieniny obchodzą:
Albert, Alberta,
Albertyna, Janusz,
Konrad, Konrada,
Maria, Piotr,
Regina, Rena, Rufus,
Twardosław, Wiesław
Do końca roku zostało 41 dni.
Gościmy