Aktualności              
Advertisement
wrz 02 2007
MWW-intencja wrzesien 2007
Dodał: Krzysztof Laskowski   
02.09.2007.

Intencja modlitewna: ” O Boze Blogoslawienstwo dla rozwijajacej sie misji Misjonarzy Werbistow na Madagaskarze z okazji XV rocznicy zalozenia misji”

To zawsze modlitwa jest zrodlem Bozego Blogoslawienstwa dla kazdego dziela, ktore podejmujemy w imieniu Boga. Owszem, nasze ludzkie talenty i zdolnosci, ktore tez sa darem Boga maja wplyw na skutecznosc i owocnosc podejmowanych akcji czy duszpasterstwa. Bog nie chcial i nadal nie chce dzialac sam.Tak jak na poczatku, glownie w dziele Odkupienia w Osobie Jezusa Chrystusa, tak i teraz, pragnie poslugiwac sie czlowiekiem w spelnianiu swoich planow wzgledem ludzkosci.

Czytaj całość…
 
sie 23 2007
Zielone swieta w Nosy Be
Dodał: Zdzisław Grad   
23.08.2007.

Na czym polega sekret i skuteczność rekolekcji charyzmatycznych skoro ludzie są gotowi poświęcić 6 pełnych dni na modlitwę, adoracje, post i milczenie ? Odpowiedz jest prosta. Dzięki rekolekcjom charyzmatycznym wielu po raz pierwszy doświadcza na sobie wręcz dotykalnie działanie mocy i darów Ducha Świętego. Następuje weryfikacja wydarzeń ewangelicznych w życiu każdego z nas. Czy przesadzam? Nie. Duch Święty pozwala się spotkać, pozwala się dotknąć i udziela obficie przedsmak swoich darów.

Czytaj całość…
 
sie 23 2007
Siostra Kinga z Nowej Gwinei
Dodał: Siostra Klara,Ssps   
23.08.2007.

Serdecznie pozdrawiam z Papui Nowej Gwinei. Moze czas sie przedstawic, a wiec jestem Sr. Kinga Czerwonka,Misjonarka ze Zgromadzenia Sluzebnic Ducha SwieteCzytaj całość…go. Pochodze z Grodziska Gornego, a tak dokladniej to z Podlesia.

Do Zgromadzenia Sluzebnic Ducha Swietego wstapilam w 1984 roku po ukonczeniu liceum Medycznego. A inspiracja do wstapienia do Misyjnego Zgromadzenia, byly oczywiscie MISJE...

Czytaj całość…
 
sie 18 2007
Jeden Kosciol- KOREA, Kosciol w okresie zniwa
Dodał: Zdzisław Grad   
18.08.2007.

Ogromną raną, czekającą na zagojenie, jest podział kraju na dwie części o całkowicie innych ustrojach społeczno-politycznych. Kościół w Korei cierpi z powodu tego podziału. Podział trwający od 1948 r., a formalnie przypieczętowany po tak zwanej wojnie koreańskiej w 1953 r., jest chyba ostatnim reliktem podziałów po II wojnie światowej i agresywnej komunistycznej ekspansji z tamtego okresu.

Bolesne jest to, że między dwiema częściami tego samego narodu nie ma prawie kontaktu. Granica terytorialna tworzy barierę nie do przebycia. Koreańska Republika Ludowa (KRL) ma skrajnie totalitarny reżim komunistyczny, nieporównywalny obecnie nawet z systemem komunistycznym w Chinach czy Wietnamie. Drugi kraj to Republika Korei, znana jako Korea Południowa, otwarta na wolny rynek i nie nakładająca żadnych barier czy ograniczeń wolnościowych.

Czytaj całość…
 
sie 14 2007
Migawka z Nowej Gwinei
Dodał: Zdzisław Grad   
14.08.2007.

Siostra Kinga Czerwonka,Ssps, ze Zgromadzenia Siostr Sluzebnic Ducha Swietego, pisze z Nowej Gwinei:

 

 "Jakos to moje zycie misyjne nabralo szybkich obrotow i co rusz to  nowych obowiazkow przybywa. Tutaj u nas ostatnio mielismy duzo smutnych doswiadczen. Moze slyszano o smierci jednego z misjonarzy,Indonezyjczykow : Brat John Dopo, Svd.John byl u nas na stacji w Mingende, bardzo fajny czlowiek, bardzo przez wszystkich lubiany i szanowany. Az tu nagle nam zniknal.

Czytaj całość…
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 nast. » koniec »»

Pozycje :: 71 - 80 z 86
Aktualności przez kanał RSS
Znajdź mnie na Facebook'u
Rozmaitości
Ciekawe strony
Galeria Zdjęć
Księga Gości
Audycje Radiowe
Zamów moje książki
Mapa Strony
Kontakt
Napisz do nas
Dzisiaj jest...
22 Listopada 2017
Środa
Imieniny obchodzą:
Cecylia, Marek,
Maur, Wszemiła
Do końca roku zostało 40 dni.
Gościmy