Aktualności              
Advertisement
maj 15 2014
Malgaski kult Matki Jezusa
Dodał: Krzysztof Laskowski   
15.05.2014.

Czytaj całość…Gdziekolwiek misjonarze katoliccy udaja sie na krance swiata glosic Dobra Nowine towarzyszy temu w sposob naturalny krzewienie czci Tej, ktorej "owoc zywota" stal sie przyczyna zbawienia. Ciekawym jest dostrzec jak koloryt tego kultu zalezy od osobowosci misjonarzy i ich pochodzenia narodowego. Zwykle niesposb misjonarzom odciac sie w sposob absolutny od ich kultury i poboznosci w jakiej wzrastali w swoich ojczyznach. Pewne slady wlasnej kultury po dzis dzien jakos nadal maja wplyw na ich sposob gloszenia i swiadczenia o tajemnicach wiary. W przeszlosci bylo to o wiele bardziej widoczne. Dzisiaj misjonarze sa bardziej ostrozni, aby za mocno nie glosic Ewangelii z wlasna szata kulturowa, a raczej "obiektywna" Ewangelie...

Czytaj całość…
 
gru 03 2013
Zycie zakonne na tle kultury i misji na Madagaskarze
Dodał: Krzysztof Laskowski   
03.12.2013.
Czytaj całość…Mija ponad 20 lat mojej obecnosci na misjach na Madagaskarze. To chyba niemalo, aby moc poczynic pewne refleksje i obeserwacje odnosnie zycia Kosciola w roznych jego aspektach. Wiekszosc mojej poslugi misyjnej byla nietypowa jak na klasycznego misjonarza, bowiem bezposrednio w pracy pastoralnej bylem zaangazowany zaledwie kilka lat. Natomiast ostatnich 10 lat mialem wyjatkowe doswiadczenie pracujac niejako w sercu Kosciola Madagaskaru, bowiem w lonie Konferencji Episkopatu jako jej sekretarz administracyjny.
Czytaj całość…
 
lis 12 2013
Tanczylem przy grobowcu
Dodał: Krzysztof Laskowski   
12.11.2013.
Czytaj całość…Ach co to było za wydarzenie! Mimo, iż jestem na Madagaskarze już ponad 20 lat, to po raz pierwszy miałem okazje przypatrzeć się z tak bliska i wziąć bezpośredni udział w najbardziej szokującej nas Europejczyków tradycji malgaskiej tzn. w święcie przewijania zmarłych... Co więcej byłem nawet honorowym gościem. "FAMADIHANA" - oto pełna nazwa owego święta, na które ściąga cala rodzina i do którego przygotowują się kilka lat wcześniej.
Czytaj całość…
 
lip 13 2013
Drodzy Przyjaciele MIVA-Polska, Drodzy Przyjaciele Misji,
Dodał: Krzysztof Laskowski   
13.07.2013.

Czytaj całość…Z wielka wdziecznoscia przesylam gorace pozdrowienia z Czerwonej Wyspy dla Was wszystkich, ktorzy bezposrednio wlaczyli sie w dzielo wsparcia zakupu samochodu na potrzeby mojej poslugi misyjnej na Madagaskarze. Niespelna tydzien temu zakonczylem wszelkie formalnosci zwiazane z uregulowaniem prawnym tego samochodu.

Czytaj całość…
 
cze 02 2013
O. Zdzisław o adopcji
Dodał: Krzysztof Laskowski   
02.06.2013.

Czytaj całość…Zapraszamy do przeczytania wywiadu z o. Zdzisławem Gradem na temat misyjnej adopcji serca.

 

Czytaj całość…
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 nast. » koniec »»

Pozycje :: 11 - 20 z 86
Aktualności przez kanał RSS
Znajdź mnie na Facebook'u
Rozmaitości
Ciekawe strony
Galeria Zdjęć
Księga Gości
Audycje Radiowe
Zamów moje książki
Mapa Strony
Kontakt
Napisz do nas
Dzisiaj jest...
21 Listopada 2017
Wtorek
Imieniny obchodzą:
Albert, Alberta,
Albertyna, Janusz,
Konrad, Konrada,
Maria, Piotr,
Regina, Rena, Rufus,
Twardosław, Wiesław
Do końca roku zostało 41 dni.
Gościmy